Про протиепідемічні заходи закладу освіти відповідно до наказу по школі від 12.05.2021 року №15
З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) в освітньому закладі та з урахуванням необхідності забезпечення належних протиепідемічних заходів (далі - заходи), спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)....
Додаток №1 до наказу директора школи
від 12.05.2021 року № 15
Протиепідемічні заходи КУ «Печанівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів»
на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)
- Відповідальність за виконання протиепідемічних заходів покласти на медичного працівника школи Барчук Н.М.
- Санітарно-дезінфекційний режим у закладі освіти у період карантину організовується відповідно до пунктів 1 та 7 додатка 12 до Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України 25 вересня 2020 року № 2205, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 листопада 2020 року за № 1111/35394. Розрахунок необхідної кількості дезінфекційного засобу здійснюється відповідно до інструкції щодо використання засобу.
- Для учнів школи, педагогічних працівників та технічного і обслуговуючого персоналу визначено входи до приміщень закладу освіти.
- У заклад освіти можуть заходити тільки здобувачі освіти, вчителі та технічний і обслуговуючий персонал.
- Вхід у заклад освіти батьків, бабусь, дідусів, інших родичів, крім осіб, які супроводжують дитину з інвалідністю, на час карантину обмежений.
- Вхід до приміщень освітнього закладу дозволяється лише у засобах індивідуального захисту.
- При вході до закладу освіти або в класі треба обробити руки антисептиком (у закладі освіти облаштовані для цього куточки дезінфекції). Наявність персонального антисептика схвалюється.
- У санітарних кімнатах потрібно забезпечити наявність рідкого мила та паперових рушників (або електросушарок для рук). Використання багаторазових рушників заборонено.
- Під час руху по закладу освіти дотримуватися однобічного напряму, не перетинатися із кимось, дотримуватися дистанції.
- Під час перерв усі здобувачі освіти, крім учнів 1-4 класів, учителі, технічний і обслуговуючий персонал повинні носити маски, на уроках захисні маски дозволяється знімати.
- Змінювати захисні маски слід кожні 3 години. У кабінетах та місцях загального користування є місця (урни) для утилізації одноразових масок.
- Якщо використовуються багаторазові маски, то обов’язковим є наявність герметичного пакета (zip-пакет або на кнопці): один для використаного, інший для чистого. Нові одноразові захисні маски теж мають зберігатися у чистому пакеті або спеціальному контейнері.
- Вихід з кабінету під час перерв є обов’язковим для проведення провітрювання, яке здійснює вчитель-предметник після закінчення уроку.
- Під час перерв рухатися без потреби та не за визначеним маршрутом не рекомендується.
- Кожен клас/група закріплений/а за навчальним кабінетом. Перейти в інший кабінет здобувачам освіти дозволяється лише для вивчення інформатики. Уроки фізичної культури, трудового навчання до настання зимового періоду рекомендовано проводити на вулиці.
- Щоранку вчителям та персоналу шкільна медична сестра проводить температурний скринінг
- У разі виявлення співробітника з підвищеною температурою тіла понад 37,2 °C або із ознаками гострого респіраторного захворювання, такий співробітник не допускається до роботи з рекомендаціями звернутись за медичною допомогою до сімейного лікаря.
- При появі підвищеної температури тіла понад 37,2 °C або ознак гострого респіраторного захворювання вдома співробітник повідомляє адміністрацію школи та не виходить на роботу, одночасно звертаючись за медичною допомогою до сімейного лікаря.
- Здобувачі освіти щодня (під контролем батьків/опікунів) повинні мати дані про температуру власного та бути готовими інформувати класного керівника чи вчителя-предметника на першому уроці про стан самопочуття та температуру тіла.
- Щодня на початку першого уроку класний керівник чи вчитель-предметник зобов’язаний провести опитування здобувачів освіти про стан самопочуття та температуру тіла.
- З температурою, кашлем, головним болем, нежитем, тобто ознаками респіраторного захворювання, до закладу освіти не приходити.
- У разі виявлення ознак гострої респіраторної хвороби, за відсутності батьків, здобувачі освіти одягають маску, тимчасово ізолюються в шкільний медичний пункт, інформуються батьки (інші законні представники) та приймається узгоджене рішення щодо направлення до закладу охорони здоров'я.
- Після вилучення особи з симптомами інфекційної хвороби в приміщенні, де перебувала така особа, проводиться провітрювання поза графіком та дезінфекція висококонтактних поверхонь.
- Керівник закладу освіти розробляє графік харчування здобувачів освіти. Рекомендовано провести розрахунок максимальної кількості учнів, які можуть одночасно отримувати (на лінії роздачі) та вживати їжу, не порушуючи фізичної дистанції 1 метр. Організація мультипрофільного харчування за типом "шведського столу" та шляхом самообслуговування на період карантину не дозволяється.
- Функціонування питних шкільних фонтанчиків на території закладу освіти не дозволяється. Питний режим здобувача освіти організовується з допомогою використання індивідуальних ємностей для рідини або фасованої питної продукції.
- При організації харчування необхідно забезпечити відстань між столами не менше 1-1,5 м та розміщення за столом не більше 4-х осіб.
- Працівник їдальні, який видає страви або здійснює розрахунок, повинен бути забезпечений засобами індивідуального захисту: захисною маскою або респіратором, захисними окулярами або захисним щитком, одноразовими рукавичками.
- При організації харчування необхідно забезпечити умови для дотриманням працівниками правил особистої гігієни - рукомийники, мило рідке, паперові рушники (або електросушарки для рук), антисептичні засоби для обробки рук тощо.