А Т Е С Т А Ц І Й Н А Х А Р А К Т Е Р И С Т И К А
професійної діяльності учителя історії та пра-
знавства комунальної установи Миропільської
селищної ради «Печанівський ЗЗСО І-ІІІ ст.»
Леднік Оксани Вікторівни, 1994 року народ –
ження, освіта вища педагогічна
Леднік Оксана Вікторівна володіє грунтовною професійною майстерністю, педагогічною культурою, високим інтелектуальним розвитком. У своїй діяльності керується законодавчими та правовими докувментами в галузі освіти. Виконує вимоги навчальних програм. Знання основ дитячої психології дозволяє знаходити підхід до кожної дитини, створювати в класі сприятливий психологічний клімат,атмосферу невимушеного спілкування.
Старанно готується до проведення кожного уроку, дохідливо пояснює програмовий матеріал, моделює різні соціальні ситуації, розвиває в учнів повагу до історичної спадщини України. Значну увагу приділяє частково-пошуковій, дослідницькій роботі, свідомому розумінню учнями матеріалу. Під керівництвом педагога учні самостійно вчаться відрізняти достовірні судження від помилкових, об'єктивні оцінки від суб'єктивно-емоційних, несправедливих, помилкових.
При підготовці до уроків опрацьовує багато науково – методичної літератури, інформації з мережі Інтернет. Під час вивчення нового матеріалу систематично застосовує комп’ютерні презентації та відеоролики, що дозволяє раціонально використовувати час на уроці, реалізовувати принцип наочності, підвищує рівень запам’ятовування та інтерес учнів до матеріалу, що вивчається. Уміє створити на уроках атмосферу зацікавленості, небайдужості до матеріалу, спільного пошуку вирішення навчальних проблем, приділяє велику увагу при формуванні компетентностей учнів схемам, таблицям, які дають можливість дітям сконцентруватися на основному змісті матеріалу та на його аналізі.
Працюючи над методичною проблемою, вчитель переконаний, що інтерактивні методи роботи, а саме: уроки-диспути, уроки-заліки, уроки-конференції, уроки-семінари спонукають учня до творчості логічного мислення, вчать висловлювати свою думку про ту чи іншу історичну подію.
Дбає про те, щоб уроки історії тісно перепліталися з сучасним життям країни. Вчить учнів здобувати знання самостійно, працювати зі схемами, картами, таблицями, документами. Посадові обов’язки виконує в повному обсязі.
Проводить позакласну роботу з предмету: лінійки пам’яті, заходи до Голодомору, до інших державних свят. Виховні заходи, проведені вчителем, знайомлять учнів з героїчним минулим нашого краю, багатством культури української нації, утверджують в душах дітей прагнення творити добро, виховують почуття гідності, патріотизму.
На достатньому і високому рівнях навчаються 67 відсотків учнів. Її учні беруть участь у Всеукраїнських учнівських олімпіадах та є переможцями ІІ етапу, учасниками третього (обласного етапу).
Цікавиться передовим педагогічним досвідом. Як член методичного об’єднання вчителів історії дає відкриті уроки, бере участь у обговоренні актуальних питань, систематично працює над підвищенням свого фахового рівня шляхом самоосвіти.
Ввічлива, комунікабельна, порядна, дотримується педагогічної етики.
Має авторитет серед педагогічних працівників, учнів та їхніх батьків.
23 лютого 2022 р.
Директор Микола ЯРЕМЧУК
З атестаційною характеристикою ознайомлена.
«____»____________ 2022 року _____________________ Леднік О.В.
А Т Е С Т А Ц І Й Н А Х А Р А К Т Е Р И С Т И К А
професійної діяльності учителя математики
комунальної установи Миропільської
селищної ради «Печанівський ЗЗСО І-ІІІ ст.»
Михальчишиної Тетяни Олександрівнирівни,
1994 року народження, освіта вища педагогічна
Михальчишина Тетяна Олександрівна за час роботи з 03.09.2018 року зарекомендувала себе, як творчий, ініціативний та вдумливий педагог. На високому рівні володіє інноваційними освітніми методиками й технологіями, активно їх використовує та поширює в освітньому середовищі. Вміє продумувати оригінальні інноваційні ідеї. Активно впроваджує різні форми та методи для покрашення організації навчально-виховного процесу на уроках математики.
Учителька ефективно застосовує сучасні інформаційні технології, можливості Інтернету, створює презентації до уроків. Працюючи над проблемою «Диференціація навчання та індивідуальний підхід на уроках математики» створює в класі таку атмосферу, де учні відчувають радість навчання, творчої праці.
Значну увагу Михальчишина Т.О. приділяє формуванню в дітей загальнонавчальних умінь, культури мовлення, чіткості й точності думки, критичності мислення, алгоритмічної культури як здатності діяти за заданим зразком. Великого значення надає текстовим задачам, сприяє розвитку логічного мислення учнів та наочно ілюструє практичне застосування математичних знань із використанням інформаційних технологій. Вдало поєднує індивідуальні та групові форми роботи. Створює найсприятливіші умови для навчання, виховання і розвитку учнів, обов'язково враховує індивідуальні особливості, нахили, їх інтереси. Розробляє різнорівневі завдання, відповідно до вимог навчальної програми та критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів. Допомагає учням знаходити раціональні способи розв'язання задач, складання алгоритмів, обґрунтування. У плануванні домашньої роботи школярів забезпечує органічний зв'язок теоретичного матеріалу, задач і практичних вправ.
Тетяна Олшександрівна велику увагу приділяє роботі з обдарованими дітьми: готує до участі в предметних олімпіадах ,конкурсах. Її вихованці є постійними учасниками різноманітних математичних конкурсів, зокрема, лауреатами Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру»». 49 % учнів, яких вона навчає, виявили високий і достатній рівні навчальних досягнень. На заняттях з учнями опрацьовує завдання формату ЗНО.
Бере активну участь у роботі методичного об'єднання вчителів математики.
Маючи власний почерк у проведенні уроків, з великою цікавістю знайомиться з досвідом колег, їх надбанням і, пропустивши через власне сприйняття, застосовує у своїй практиці.
Різнопланова позакласна робота направлена на розвиток творчих здібностей та поглиблення "знань з предмета. Позакласні заходи: КВК. брейн-ринг, «Займи позицію»- вирізняються оригінальністю форм, спонукають вихованців до самовираження, допомагають пов'язати навчання з досвідом реального життя.
Відповідальна, працьовита, вимоглива до себе та учнів, тактовна, наділена організаторськими здібностями.
Користується авторитетом і повагою серед колег та батьків.
23 лютого 2022 р.
Директор Микола ЯРЕМЧУК
З атестаційною характеристикою ознайомлена.
«____»____________ 2022 року _________________ Михальчишина Т.О.
А Т Е С Т А Ц І Й НА Х А Р А К Т Е Р И С Т И К А
професійної діяльності учителя початкових
класів комунальної установи
Миропільської селищної ради «Печанівський
ЗЗСО І-ІІІ ступенів»
П’ясківської Лариси Григорівни, 1963 року
народження, освіта вища педагогічна
Пясківська Лариса Григорівна має повну вищу освіту за спеціальністю «Початкове навчання». У 2018 році пройшла курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників щодо навчання учнів у перших класах відповідно до Концепції «Нова українська школа» на базі КЗ «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти». У цьому ж році розпочала викладання у 1 класі відповідно до Концепції «Нова українська школа».
П’ясківська Л.Г. має кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії», яка була підтверджена рішенням атестаційної комісії закладу освіти 28 березня 2017 року (Протокол засідання АК І рівня №4 від 28.03.2017 року).
Упродовж міжатестаційного періоду щорічно підвищувала свій фаховий рівень на курсах за вибором, організованих КУ «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», має відповідні сертифікати. Також має сертифікати інших суб’єктів підвищення кваліфікації (студії онлайн-освіти EdEra, українського громадського проєкту масових відкритих онлайн-курсів Prometheus), які затверджені педагогічною радою школи.
На посаді вчительки початкових класів КУ Миропільської селищної ради «Печанівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів» Лариса Григорівна працює з 1984 року. За час роботи зарекомендувала себе як відповідальний, творчий і досвідчений педагог. Вчителька на високому рівні володіє інноваційними освітніми методиками й технологіями, активно їх використовує в організації освітнього процесу в початковій школі. Володіє широким спектром стратегій навчання, вміє продукувати оригінальні, інноваційні ідеї, активно впроваджує форми та методи у свою практичну діяльність, що забезпечують максимальну самостійність навчання учнів.
П’ясківська Л.Г. застосовує нестандартні форми проведення уроку, вміє оптимально поєднувати вибір репродуктивних і проблемно-пошукових, словесних і практичних методів, раціонально добирає групові та індивідуальні форми роботи на уроці. Вміло використовує сучасні інформаційно-комунікаційні технології навчання, можливості інтернету.
Під час організації навчання з використанням дистанційних технологій проводить уроки та інші заходи з використанням платформи Zoom. Активно комунікує з батьками та учнями за допомогою різних онлайн платформ. Вчителька тісно співпрацює з батьками своїх учнів. Зокрема, створила Viber-групу 4 класу, де постійно ділиться психолого-педагогічними рекомендаціями щодо навчання та виховання дітей раннього шкільного віку.
Учителька активно застосовує можливості ІКТ і при очному навчанні. Окрім різноманітної наочності (схеми, таблиці, ілюстрації, предметні малюнки тощо) на уроках використовується ноутбук та мультимедійний проектор, через який демонструються комп’ютерні презентації, досліди та експерименти, які неможливо провести в умовах класу, руханки для дітей. На різних етапах уроку вчителька проводить інтерактивні вправи, використовуючи різні навчальні сайти.
П’ясківська Л.Г. вимоглива до дітей, їхнього письма в зошитах під час виконання класних та домашніх робіт. На уроках постійно намагається створити такі мовленнєві ситуації, коли кожен учень має можливість висловитися, проявити себе в комунікативному процесі. Наполегливо працює над виробленням в учнів математичного мислення, складанням задачі за ілюстрацією, розвитком умінь робити різні операції з числами: складати, порівнювати їх, уміння користуватися математичною термінологією.
Вчителька забезпечує рівень знань учнів, які відповідають вимогам навчальних програм початкової школи. Переважна більшість її вихованців має високий та достатній рівень навчальних досягнень. Її учні постійно беруть участь у Міжнародних конкурсах «Кенгуру», «Колосок» та предметних Інтернет-олімпіадах (проєкт «Всеосвіта», «На Урок»), за що отримують дипломи переможців та сертифікати учасників.
Як класний керівник, багато уваги приділяє згуртуванню учнівського колективу. Свою роботу спрямовує на всебічний розвиток дітей, здійснюючи при цьому компетентнісний підхід. Стосунки з дітьми будує на довірі, повазі, вимогливості, справедливості.
П’ясківська Л.Г. постійно займається самоосвітою, вдосконалює педагогічну майстерність, загальну культуру, підвищує фаховий і кваліфікаційний рівень. Вивчає передовий педагогічний досвід і застосовує його в освітньому процесі. Систематично ділиться з колегами своїми власними методичними напрацюваннями. У її методичній скарбничці є численні сертифікати сайту «Шкільне життя», освітнього українського проєкту «Всеосвіта», «На Урок» за публікації авторських методичних матеріалів.
Лариса Григорівна неодноразово призначалась головою шкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів, бере участь у роботі методичного об’єднання вчителів Миропільської територіальної громади. Передає свій педагогічний досвід колегам через проведення відкритих уроків, виступи на семінарах, педрадах. Постійно вносить пропозиції щодо вдосконалення освітнього процесу в школі.
Дбає про естетичне оформлення класної кімнати, веде постійну роботу над створенням та оновленням тематичних зон та куточків.
Користується авторитетом серед колег, учнів, батьків.
П’ясківська Лариса Григорівна відповідає займаній посаді та може бути атестована на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії».
23 лютого 2022 р.
Директор Микола ЯРЕМЧУК
З атестаційною характеристикою ознайомлена.
«____»____________ 2022 року _________________ П’ясківська Л.Г.